Worksheet: Addition of Money

In this worksheet, we will practice adding currency, such as dollars and cents, up to two digits using tables and figures and using that to solve real-world problems.

Q1:

I bought a salad, a pizza, and an ice cream. Use the table to find out how much it all cost.

Nagwa uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more about our Privacy Policy.